23 грудня у гарнізонному храмі свв. Петра і Павла о. Олекса Медик, ЛЧ за присутності представників пластового проводу та громадськості Львова освятив знамено Почесної Варти станиці Львів – єдиного річного церемоніального вишколу в Пласті. Церемонію посвяти проводив бунчужний Почесної Варти ГНМ Тарас Іщик.
Цілий рік, учасники вишколу Почесної Варти та Школи Впоряду станиці Львів на чолі з комендантом цих вишколів – ГНМ Володимиром Литвином представляли Пласт перед громадою міста та області на різноманітних протокольних та масових заходах за участі керівництва міста та області. Фотографії з обличчями пластунів цього вишколу «літали» засобами масової інформації і змушували організаторів цього вишколу гордитися своїми випускниками.
Почесна Варти станиці Львів використовує структуру МВТ «Лісова школа»: вишкіл булавних – Школа Впоряду – цілий рік навчається впоряду, пластової уніформістики, специфіки участі в протокольних заходах (відкриття пам’ятників, покладання вінків від імені влади тощо), і після випуску, внаслідок висліду в посвідках запрошується до переходу вишколу бунчужних – Почесної Варти станиці Львів, де перевіряються їхні безпосередні провідницькі здібності і де учасники цього вишколу є бунчужними для Школи Впоряду.
Посвята знамена Почесної Варти означає сформування цього явища не лише як вишколу, а як повноцінної і невід’ємної структури не лише в станиці, але й в краї, оскільки нині, крім Львова такої структури не має жодна станиця України.
Після посвяти, відбулося традиційне фотографування біля входу до храму, після чого учасники та гості дійства відправилися до Будинку вчених для урочистого закриття Школи Впоряду і Почесної Варти станиці Львів. Урочистості своєю присутністю додали: станичний ст. пл. Олесь Мікула, =V= та заступник голови ГПБ пл. сен. дов. В’ячеслав Стебницький, =V=, які виступили з вітальним словом та побажали тим, хто творить цей вишкіл (а саме учасникам і проводу) наснаги, почуття гордості за ту справу, яку вони роблять та в майбутньому бути затвердженими на крайовому рівні, як структурна одиниця, а не вишкіл.
Першунами цьогорічної Школи Впоряду стали: пл. уч. Ольга Величенко (підг. к. ім. М. Старицької) та пл. уч. Соломія Терех (к.ч.44). Всі учасники Школи Впоряду отримали запрошення до переходу вишколу бунчужних Школи Впоряду, набір до якого розпочнеться з наступного року. Також, майже всі учасники ШВ були номіновані до ІІІ та IV Відзначень УПЮ.
Першунами Почесної Варти станиці Львів стали: пл. уч. Юлія Разінкова (к.ч.36) та пл. розв. Роман Тимоцко (к.ч.91), які крім перших посвідок отримали і ІІ Відзначення УПЮ. Комендант обох вишколів та голова Крайової апробаційної референтури Почесної Варти Пласту при Крайовій булаві УПЮ – ГНМ Володимир Литвин, щиро запросив всіх випускників Почесної Варти до подальної співпраці в булаві Референтури, а випускників ШВ – до подальшого проходження вишколу бунчужних в лавах Почесної Варти.
День посвяти та закриття завершився в приміщенні станиці Львів традиційним пластовим вогником, де провід та учасники підбивали підсумки пройденого року, висловлювали свої думки стосовно удосконалення вишколів, а також просто відпочивали, адже за рік Почесна Варта і Школа Впоряду взяли участь більш як в 30 протокольних та масових заходах, тож настала пора зітхнути з полегшенням, як учасникам, так і проводу. В кінці посиденьок, всі учасники отримали футболки вишколу, а ще багато гарних спогадів та неоціненних досвід, який допоможе їм в подальшому пластуванні, бо впоряд – це не є якесь страшне явище, що і довели тепершні випускники.
Провід Почесної Варти та Школи Впоряду сердечно дякує фаміліянтам, які долучилися своєю присутністю та допомогли перевести посвяту, а саме ЛЧ о. Тихограю (за безпосередню літургійну посвяту знамена), ЛЧ Заграйкові (за транспортну та звукотехнічну допомогу), ЧНЯ Кінчикові Гнильському та Мефістові ЛЧ Яйкодумові за всебічну підтримку діяльності, ГНМ Роману Козаку за участь у вишколі Почесної Варти станиці Львів.
Гей-гу! Гей-га!
Фото: ст. пл. скоб Петро Задорожний (фотоагенстство LUFA)
Залишити коментар
You must be logged in to post a comment.